Ultimate Frisbee

Club Honours Board

Joel Miller

UoNU 2013-present
BUCS Championship Champion 2016
BUCS Trophy Champion x4
UKU University Mixed Indoor National Champion 2019
UKU University Division 2 Nationals Champion 2015
Great Britain Men 2019-present
European Champion 2019

Maya Israel

UoNU 2018-present
BUCS Trophy 3rd Place 2019
UKU University Mixed Indoor National Champion 2019
Great Britain U17 Girls 2015
Great Britain U24 Women 2019

Avril Hunter

UoNU 2010-2013
Great Britain Mixed 2016
Great Britain Beach Women 2017
Great Britain Women 2019-present

Kirsten Wells

UoNU 2009-2011, 2012-2014
Great Britain Masters Mixed 2019-present

UKU Women's Nationals Runner Up 2017
UKU Women's Nationals 3rd Place 2016

Gregory Quah

UoNU 2014/15
UKU University Division 2 Nationals Champion 2015
Malaysia U24 Mixed 2017/18
Malaysia Mixed 2019-present

Kat Cheng

UoNU 2018-present
BUCS Trophy 3rd Place 2019
UKU University Mixed Indoor National Champion 2019
Great Britain U24* Women 2015
Great Britain Women Training Squad 2015-16

European Club Champion 2015
UKU Women's Nationals Champion x2

George Gayton

UoNU 2013-present
BUCS Championship Champion 2016
BUCS Trophy Champion x4
UKU University Mixed Indoor National Champion 2019
UKU University Division 2 Nationals Champion 2015
Great Britain U24 Men 2017/18

Elspeth Newlin

UoNU 2013-2017
Great Britain U24 Women 2017/18

Lauren Mounteney

UoNU 2014-2018
Great Britain U24 Women 2017/18

Fergus Claridge

UoNU 2012-2015
UKU University Division 2 Nationals Champion x2
Great Britain U24 Men 2017/18

Rosie Musgrave

UoNU 2007-2010
UKU University Women's Nationals Runner-up 2008
UKU University Mixed Nationals 3rd Place 2009
Great Britain U24* Mixed 2010
World U24* Champion 2010
Great Britain Women 2015-16

Ben Poole

UoNU 2011-2016
BUCS Championship Champion 2016
UKU University Division 2 Nationals Champion x2
Great Britain U24* Men 2015

Ralph Coddrington

UoNU 2009-2014
UKU University Division 2 Nationals Champion 2013
Great Britain U24* Mixed 2013

Katie Lovell

UoNU 2011-2015
Great Britain U20 Women 2011

Andy Mitchell

UoNU 2008-2012
Great Britain Beach Men 2011

Rosie Chilton

UoNU 2008-2012
UKU University Mixed Nationals 3rd Place 2009
Great Britain U20 Women 2008
Great Britain U24* Women 2010

James Lacey

UoNU 2009-2012
Great Britain U17 Boys 2007
Great Britain U20 Men 2009

Emily Pennifold

UoNU 2008-2011
Great Britain U20 Women 2009

Harriet James

UoNU 2008-2011
Great Britain U20 Women 2009

*The U24 division was called the U23 division before 2017, with players alowed to be 23 at the tournament. The division is now U24 with players having to be under 24 (i.e. 23) at the time of the event.

Information



Join

Please log in to join this organisation.

Events


Sorry, there are no events at this time

Committee


Events Co-ordinator
Zhen Xin Ong
Men's Co-ordinator and Welfare Officer
Kyle Lin Shu'an
President
Joel Sebastian Arthur Miller
Publicity Officer
George Thomas Vandrill
Secretary
Hannah Booth
Social Secretary
Simon Peter Plummer
Treasurer
Sarah Rachel Potter
Women's Co-ordinator and Welfare Officer
Maya Israel
 

Resources



Signups